Grusze

Znalezione towary: 89

Grusze karłowe – Tam gdzie brakuje przestrzeni!

Grusze karłowate to niskopienne drzewka owocowe, osiągające wysokość ok. 2-3m. Niewielki obwód korony sprawia, że możemy je sadzić w miejscach o małej przestrzeni, jak również na balkonach i tarasach. Drzewka z gołym korzeniem przeznaczone są do nasadzeń wiosennych i jesiennych, drzewka owocowe w pojemnikach do nasadzeń całorocznych.

Grusze karłowe – Nie zapomnij o zapylaczu!

Należy pamiętać, aby przy wyborze odpowiedniej dla nas odmiany kierować się nie tylko smakiem i terminem dojrzewania owoców, ale również sprawdzić czy drzewko jest samopylne czy obcopylne. Grusze z reguły są obcopylne i do obfitego owocowania potrzebują innej odmiany posadzonej obok. Jeśli drzewko owocowe wymaga zapylacza taka informacja jest umieszczona na karcie produktu!

Grusza karłowe – Jakie są ich wymagania?

Grusze niskopienne najlepiej rosną na stanowiskach osłoniętych, gdyż narażone są przymrozki. Szczególnie w pierwszych latach po posadzeniu warto osłaniać młode sadzonki. Gleba powinna być żyzna i głęboka, drzewka nie lubią gleb ciężkich i podmokłych. Warto zrywać małe, niedojrzałe lub uszkodzone owoce. Tym zabiegiem zmniejszamy liczbę owoców na drzewku, ale za to te, które urosną będą bardzo duże i smaczne. Z uwagi na płytszy system korzeniowy drzew niskopiennych, bardzo ważne jest ich podlewanie podczas suszy. Podczas zbiorów należy pamiętać, aby grusze zrywać z ogonkiem, zapobiegnie to uszkodzeniu skórki. Grusze, które opadną na ziemię należy jak najszybciej zjeść, gdyż nie nadają się już do przechowywania.

W ofercie posiadamy wiele odmian o różnym terminie dojrzewania owoców. Poznaj naszą ofertę!

Close
pixel