Jabłonie

Znalezione towary: 224

Jabłoń karłowa – do Twojego ogrodu!

Jabłonie niskopienne są przeznaczone zarówno do dużych ogrodów, jak i do tych małych, gdzie mamy niewiele przestrzeni do zagospodarowania. Możemy je również posadzić do pojemników i niezwykle smacznymi owocami cieszyć się w zaciszu własnego tarasu. Drzewka z odkrytym systemem korzeniem sadzimy wiosną lub jesienią, sadzonki w pojemnikach cały rok z wyłączeniem zimy.

Jabłonie karłowe – wybierz odpowiednią odmianę!

Przy wyborze odpowiedniej odmiany jabłoni powinniśmy kierować się odpornością drzewka na choroby, terminem dojrzewania owoców, ich walorami smakowymi , zapylaniem i oczywiście wielkością korony. Jeśli dorosłe drzewko wytworzy małą koronę, to z łatwością będziemy mogli wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i zaoszczędzimy czasu przy zbiorze owoców.

Jabłonie karłowe – jak pielęgnować?

Tempo wzrostu drzewek owocowych jest najczęściej regulowane przez szczepienie na odpowiedniej podkładce. Najmniej przestrzeni zajmują i najłatwiejsze w uprawie są odmiany szczepione na podkładkach karłowych, wolno rosnących. Drzewka owocowe na podkładkach niskopiennych mają jednak większe wymagania glebowe i płytszy system korzeniowy, dlatego powinny być prowadzone przy palikach. Stanowisko powinno być nasłonecznione i osłonięte, a gleba żyzna. Młode sadzonki wymagają także zabezpieczenia na zimę. Pamiętajmy o tym kilku zaleceniach a po kilku latach będziemy cię cieszyć dużymi, zdrowymi i soczystymi owocami z własnej uprawy. Czego Wam życzymy!

Close
pixel