Orzechy

Znalezione towary: 35

Orzechy włoskie karłowe

Orzechy włoskie dzięki produkcji na podkładce niskopiennej, nie potrzebują dużo miejsca. Mogą być uprawiane jako roślina jadalna, gdzie orzechy będą zbierane ręcznie, jak również jako roślina ozdobna na balkonach i tarasach. Orzechy włoskie nie lubią gleb płytkich z wysokim poziomem wód gruntowych. Sadzi się je jak inne drzewa owocowe np. jabłonie bądź grusze.

Orzechy laskowe karłowe

Leszczyny (Orzechy laskowe) są bardzo często sadzone w naszym kraju. Drzewa mają piękny pokrój korony i rodzą bardzo pyszne i niezwykle zdrowe owoce, które wyróżniają się dużą zawartością witaminy E, zwanej inaczej witaminą młodości i płodności, są także skarbnicą potasu, która reguluje ciśnienie krwi.

W swoim ogrodzie warto posadzić zarówno drzewo orzecha włoskiego, jak i leszczyny, gdyż są one bardzo cennym towarem dzięki walorom smakowym, zdrowotnym i dietetycznym. Drzewa stanowią również przepiękną ozdobę ogrodu i zachwycają swoimi kolorowymi liśćmi wiosną, latem i jesienią. Świetnie sprawdzają się także jako przekąska, dodatek do deserów i ciast oraz jako surowiec w produkcji oleju.

Close
pixel