Śliwy

Znalezione towary: 90

Śliwa karłowa – dla każdego!

Śliwy niskopienne zyskały duże uznanie pośród sadowników i amatorów. Dorastają do niewielkich rozmiarów najczęściej 2-3m wysokości, co sprawia, że może je posadzić dosłownie każdy, zarówno osoba, która cieszy się dużym ogrodem, jak i osoba, która tego ogrodu nie posiada, a jest właścicielem niewielkiego balkonu.

Śliwa karłowata – duży wybór odmian!

W naszej ofercie znajdą Państwo ponad 50 odmian śliw karłowych! Jest w czym wybierać! Odmiany, których niezapomniany smak i aromat pamiętamy z dzieciństwa oraz odmiany nowe, które stają się coraz bardziej popularne! Sprawdź naszą ofertę już dziś! Słodkie węgierki, aromatyczne renklody, małe mirabelki – każdy odmiana znajdzie swojego amatora!

Śliwy karłowe – wymagania dotyczące uprawy

Klimat w naszym kraju sprzyja uprawie śliw niskopiennych. Nie są one zbyt wymagające. Mają podobne wymagania jak jabłonie i grusze. Wystarczy żyzna i umiarkowanie wilgotna gleba. Gorzej sprawdzą się ziemie lekkie i piaszczyste. Jeśli ziemia będzie zbyt kwaśna, konieczne może być przeprowadzenie wapnowania. W pierwszych latach konieczne jest też skracanie przewodnika, aby zagęściły się gałęzie młodego drzewka. Starszym drzewom warto przeprowadzać cięcie pielęgnacyjne, dzięki któremu pozbywamy się chorych i uszkodzonych pędów.

Close
pixel