Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak pakujemy sadzonki?

Wysyłka takiego towaru jak żywe rośliny jest sporym wyzwaniem dla każdego sklepu wysyłkowego. 


Zabezpieczając roślinę trzeba spełnić szereg wymogów standardowych dla każdego produktu oraz masę dodatkowych wynikających ze specyfiki tego produktu. W telegraficznym skrócie:

- zabezpieczenie przed uszkodzeniem mechanicznym towaru o bardzo nieregularnych kształtach.

- zabezpieczenie paczki przed odwróceniem góra-dół. 

- zabezpieczenie przed utratą wilgotności 

- zabezpieczenie stabilizacja w 3 płaszczyznach


Nasze doświadczenie w kwestii pakowania roślin sięga 2007 roku kiedy to powstał macierzysty sklep Sadowniczy.pl. Ten sklep od samego początku specjalizował się w wysyłaniu roślin. Przez 10 lat współpracowaliśmy ze wszystkimi firmami przewozowymi jakie są na polskim rynku łącznie z Pocztą Polską. Skutki tej współpracy były przeróżne, ale w większości przypadków wyciągaliśmy wspólny wniosek. Nie warto oszczędzać na jakości opakowania. Bardzo często opakowanie(karton, folia, wypełniacze itp) kosztuje więcej niż sama sadzonka, ale tylko użycie dobrej jakości materiałów zapewnia bezpieczny transport.

Dziś, kiedy wysyłamy towar do większości państw UE wiemy, jak ważne jest pakowanie. 

1) Do pakowania roślin używamy grubego kartonu 5-cio warstwowego, którego powierzchnia z obydwu stron jest zabezpieczona substancją ograniczającą migracje wilgoci. 

2) Każda doniczka z roślinami jest przymocowana do kartonu tak aby nie przemieszczała się w żadnej płaszczyźnie. Dodatkowo rośliny są przymocowane do palika bambusowego, który zabezpiecza je przed złamaniem.

3) W jednym kartonie może znaleźć się kilka doniczek, balotów czy roślin z gołym korzeniem. Zawsze są one tak zabezpieczone żeby ograniczyć wzajemne przemieszczanie.

4) Od zewnątrz kartony zabezpieczamy z 4 stron folią ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy będą miały kontakt z deszczem, wodą lub inna forma wilgoci.

5) Każdy karton ma opisaną górę i dół opakowania, aby uniknąć pomyłek kurierskich. Choć nieskromnie powiem, że nawet transportowane do góry nogami dojeżdżają w całości.

 

Opakowanie ekstra wzmocnione

 

 

Drzewko owocowe karłowe drzewka owocowe karłowe drzewko karłowe podczas pakowania
 drzewko karłowe w kuwecie  drzewko niskopienne zabezpieczenie przez przesuwaniem  drzewko podczas pakowania do kartonu
wypełniacz opasarka
owijarka Foliowanie
opasarka - początek streczowania gotowe paczki

 

   

Polecane

Czereśnia Buttnera Czerwona Poznańska

Czereśnia Buttnera Czerwona Poznańska

32,51 zł brutto650.20 pkt.
pixel