Dlaczego borówka amerykańska nie kwitnie?

2018-02-05
Dlaczego borówka amerykańska nie kwitnie?Borówki amerykańskie to bardzo wdzięczne krzewy. Jeśli je odpowiednio pielęgnujemy to obficie rodzą bardzo smaczne jagody. Musimy jednak pamiętać, że mają specyficzne wymagania glebowe i są bardzo wrażliwe na suszę. Nie znoszą wapnia w glebie, należy je sadzić do gleby o odczynie kwaśnym (pH gleby w przedziale 3,5-4,5). Jeśli takiej nie posiadamy w ogrodzie, należy do wykopanego dołka, w który będziemy sadzić borówki wsypać ziemię do roślin kwaśnolubnych. Do uzyskania kwaśnego odczynu gleby stosuje się także korę sosnową, nawozy z mikroelementami do borówek czy zakwaszacz do rozpuszczania w wodzie. I pamiętajmy o obfitym podlewaniu, szczególnie w okresie suszy!

Jeśli w ogrodzie została posadzona tylko jedna borówka, to koniecznie należy dosadzić drugą. Należy pamiętać, aby była to inna odmiana. Borówki amerykańskie są obcopylne i do obfitego owocowania wymagają posadzonej w sąsiedztwie innej odmiany.

Bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest również wycinanie starych pędów, które owocowały dłużej niż 4 lata. Liczba owoców na starych pędach spada z roku na rok.

mgr Karolina Waszyk
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Close
pixel